Backstory a co bude obsahem tvé práce.

Tato role je nová, protože jsme zatím na testing nepotřebovali celý tým. Ale situace se teď mění. Převezmeš tedy celkovou zodpovědnost za testování. To na začátku znamená převzetí malého týmu testerů (1 FTE, 1 part-time FTE, 3 brigádníci). Následně očekáváme, že připravíš koncepci automatizace testování s využitím nových technologií, zejména AI a budeš ji postupně realizovat. Tvým úkolem budou ve střednědobém horizontu důslednější automatizace unit testů a integračních testů a především složitější automatizace regresních a end-2-end testů.

Byznysově stavíme platformu pro CFOs, která firmám pomůže zjednodušovat a digitalizovat agendu řízení firemních financí. V tuhle chvíli máme dva produkty:

  • Expense Management - původní produkt Fidoo, probíhá zde už pouze drobný vývoj
  • FX a zahraniční platby - nový produkt, kterému věnujeme největší část vývojové kapacity

Před námi je jejich rozvoj a zároveň vývoj a integrace dalších produktů.

Vývoj máme in-house (team leader + 9 vývojářů), k tomu 2 architekty a tým analytiků (4). Spolupracovat budeš hodně i s Produktovým týmem.

 

Tech-Stack

Dominantní část vývoje (nová FX platforma) je cloud-native v MS Azure. BE JavaScript/NodeJS, db CosmosDB/blob storage, FE React. Low-code přístup k vývoji, vlastní metadatově řízená střední vstva.

Drobný vývoj probíhá nad původní EM aplikací v tradičním on-premise stacku: BE Java, db PostgreSQL, FE Angular, nativní iOS a Android mobilní appka.

 

Job Fit a koho hledáme.

Klíčová je předchozí zkušenost s automatizací testování, kreativita a znalost technologií. Znalost testovacích frameworků jako Cypress, Selenium, apod. je výhodou, ale není nutná. Hlavně musíš být otevřený novým přístupům, technologiím a AI. Zároveň musíš umět vést malý tým a být zdatný v komunikaci, zejména s ohledem na to nalézat řešení a obhajovat své názory.

 

Co tě čeká ve výběrovém řízení.

Nejdříve se potkáš online s Martinem (team lead analytiků), pod kterým byl testing doposud a blíž se podíváš na náplň práce. Pokud bude vše v pořádku, 2. kolo proběhne osobně v officu v Praze s Karlem (CTO) a Honzou (recruiter), po kterém navážeš vypracováním case study. Pokud i poté bude oboustranný zájem o spolupráci, na konci ještě standardně organizujeme setkání a oběd s týmem.

 

Trochu víc o Fidoo a Directu jako takovém

Jednoduše. Rychle. Přátelsky. Bezpečně. Čtyři hodnoty, které nás definují a dávají nám směr při všem, co ve Fidoo tvoříme.

Je nás teď cca 70 a stále rosteme. V loňském roce jsem dosáhli break-even. A i díky tomu, že nám v zády stojí skupina Direct family, nyní stojíme na pevných základech a můžeme pracovat na dalším rozvoji.

Jsme culture-first. Všichni si týkáme a nemáme moc rádi hru na názvy pozic (nepoužíváme třeba slovo ředitel). Základní premisou v našich vztazích je pro nás důvěra. Máme proto třeba neomezenou dovolenou nebo taky nenařizujeme členům týmů, jak mají pracovat. Preferujeme proto hybridní formu režimu mezi office a home office. Na jedné straně víme, že doma z obýváku kulturu nevybudujeme a proto máme super moderní kanceláře v Holešovicích (navrhoval nám je Capexus, který získal ocenění Kancelář roku 2022), které slouží pro společné potkávání týmů a nabízí velké možností jak a kde pracovat (kromě sdílených míst také focusy roomy, řadu zasedaček, dvě terasy, kavárnu, velký networkingový prostor Direct Plaza nebo třeba venkovní náplavku u Vltavy). Na druhou stranu víme, že na home office se dá pracovat soustředěněji a proto je to pro nás standardní forma práce, kteoru členové týmu využívají

Dále tě může zaujmout dog-friendly office, neomezený přístup výborné kávy z šumavské pražírny Café Etincelle ve všech kávovarech nebo naše zvyky jako fruit mondays nebo bubble fridays.

Rádi ti všechny zmíněné informace rozšíříme v rámci výběrového řízení.

Díky a těšíme se!


Direct Fidoo