Fidoo bylo až do letošního roku jednoproduktovou platformou. Náš původní a dosud jediný produkt Expense Management, byl vlastně tím, co jsme nazývali Fidoo. V letošním roce se to ale mění a stáváme se multi-produktovou platformou. V roce 2022 jsme totiž začali vyvíjet a letos už spouštíme na trh nový produkt FX & zahraniční platby. A to je zároveň produkt, pro který nyní hledáme Product Managera.
 

Backstory a co bude obsahem tvé práce.

Hledáme produkťáka, který bude vlastnit produkt z byznysového pohledu (o technologický vývoj, který děláme kompletně in-house, se stará samostatně Product Owner). Zejména tě tak čekají rozhovory se zákazníky a zjišťování zpětné vazby, postavení Product Value Proposition, musíš znát zásady Design-Thinking a umět je využít v praxi. Budeš se prostě starat o celý life-cycle produktu. Běžnou agendou je i vytváření a udržování roadmapy, kontinuální analýza trhu nebo správná definice zadání IT analytikům a UX/UI Designerům, se kterými budeš úzce spolupracovat, stejně jako i s týmy marketingu a salesu.

Budeš tím naplňovat vizi Financial Workspace for CFO. V rámci té tvoříme a budeme tvořit další fintechové produkty, které usnadňují agendu finančním ředitelům a obecně lidem ve finančních odděleních firem, pomáhají jim s distribucí peněz nebo řízení cash-flow. 

Expense Management v tuhle chvíli považujeme za produkt, který jsme dokončili, máme v něm přes 1 000 firemních klientů a užívá ho přes 27 000 uživatelů. A dává nám dobrou základnu pro cross-sell dalších produktů. FX a zahraniční platby spouštíme letos, aktuálně jsme v beta testování (ale víme, že je na něm ještě hodně práce). Proto hledáme produkťáka, který si teď celý tento produkt vezme na starost. 

Další produkty budou následovat. Stavíme evropský fintech a máme spoustu nápadů na rozvoj naší produktové nabídky. Můžeš se tak do budoucna ujmout i dalšího rozvoje a v režimu startupového vývoje nám pomoct se posouvat.

 

Job Fit a koho hledáme.

Co se týká kariérního tracku, tak vzhledem k tomu, že jsme fintech, oceníme zkušenost z bankovnictví nebo jiného fintechu, případně z inovačních hubů, ale není to podmínka. Klíčové je pro nás řemeslné ovládání produktařiny zmíněné výše a inovační mindset. Tvoříme a budeme tvořit produkty, které na trhu ještě nejsou nebo zlepšujeme ty, které sice existujou, ale jsou nemoderní, takže slovo inovace zde nemyslíme jako prázdný buzzword. Z pohledu produktového vývoje je to tak trochu startupová činnost, takže se toho nesmíš zaleknout.

Klíčové je, že znáš pojmy jako SEPA, Swift nebo cut-off time. Problematika FX je ti blízká a znalost máš i v oblasti cash managementu. 

Jinak vývoj řídíme agilně a pracujeme v JIRA a Confluence, takže znalost agilní metodologie je něco, co za nás patří do starter packu pro tuto pozici. 

 

Jaký je průběh výběrového řízení.

V tomto výběrku půjde o tříkolový režim. V prvním kole se setkáš s Honzou nebo Verčou (recruiteři) a s Jirkou (Chief Product Officer), kde se seznámíme a nastavíme si vzájemná očekávání. Ověříme si, zda se potkáváme nejen pracovně, ale i kulturně. A pokud se v očekáváních potkáme a oboustranně budeme chtít pokračovat, tak na to naváže zadání case study. Tu vypracuješ a následně přijdeš obhájit znovu právě s Jirkou. A pokud vše proběhne v pořádku, setkáš se na finálním setkání s Petrem (CEO) a Karlem (CTO), kteří ti představí Fidoo byznysově a technologicky a rádi zodpoví tvé otázky i s ohledem na strategii, kam míříme.

 

Trochu víc o naší kultuře, hodnotách a kancelářích

Jednoduše. Rychle. Přátelsky. Bezpečně. Čtyři hodnoty, které nás definují a dávají nám směr při všem, co ve Fidoo tvoříme.

Je nás teď cca 70 a stále rosteme. A i díky tomu, že nám v zády stojí skupina Direct family, nyní stojíme na pevných základech a můžeme pracovat na dalším rozvoji.

Jsme culture-first. Všichni si týkáme a nemáme moc rádi hru na názvy pozic (nepoužíváme třeba slovo ředitel). Základní premisou v našich vztazích je pro nás důvěra. Máme proto třeba neomezenou dovolenou nebo taky nenařizujeme členům týmů, jak mají pracovat. Preferujeme proto hybridní formu režimu mezi office a home office. Na jedné straně víme, že doma z obýváku kulturu nevybudujeme a proto máme moderní kanceláře v Holešovicích, se kterými jsme vyhráli ocenění Kancelář roku 2023. 

Slouží nám pro společné potkávání týmů a nabízí velké možností jak a kde pracovat (kromě sdílených míst také focus roomy, řadu zasedaček, dvě terasy, kavárnu, velký networkingový prostor Direct Plaza nebo třeba venkovní náplavku u Vltavy). 

Na druhou stranu víme, že na home office se dá pracovat soustředěněji a proto je to pro nás standardní forma práce, kteoru členové týmu využívají. 

Dále tě může zaujmout dog-friendly office, neomezený přístup výborné kávy z šumavské pražírny Café Etincelle ve všech kávovarech nebo naše zvyky jako fruit mondays nebo bubble fridays

Rádi ti všechny zmíněné informace rozšíříme na osobním setkání u nás. Pokud vnímáš, že se na roli Product Manager hodíš, zanech nám své CV nebo profil na LI skrz formulář níže. 

Díky a těšíme se!


Direct Fidoo